Редакція матеріалу від: 11.10.2021, 09:06

Податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного податкового року, тобто календарного року (пункт 166.1.1. статті 166 Податкового кодексу України). Для цього необхідно включно до 31 грудня наступного за звітним податкового року подати річну декларацію.

У декларації вказуються, зокрема, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум. Якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа. (підпункт 166.1.2. статті 166 Податкового кодексу України).

Із формами та порядком заповнення і подання податкової декларації можна ознайомитися тут.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (підпункт 166.4.3. статті 166 Податкового кодексу України).

Тобто, щоб отримати податкову знижку за навчання за 2020 рік, включно до 31 грудня 2021 року ви маєте подати декларацію за витрати за 2020 рік, й держава компенсує вам частину витрат. Якщо ви подасте у 2022 році декларацію на податкову знижку на навчання за 2020 рік, ви вже не маєте права її отримати. Тобто скористатися знижкою за витрати за минулий рік можна лише впродовж того року, який є зараз.

Податкова знижка на навчання складає 18% від витрачених у попередньому податковому році коштів, тобто від вартості навчання.