Під час громадського обговорення необхідно керуватися Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010. Відповідно до пунктів 3 та 4 Порядку, консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їхніх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Консультації з громадськістю проводяться у формі публічного громадського обговорення (безпосередня форма) та вивчення громадської думки (опосередкована форма). Також можливе проведення електронних консультацій з громадськістю.

Докладно про всі вимоги щодо консультацій з громадськістю можна ознайомитися у Порядку.

Консультації з громадськістю організовує і проводить орган виконавчої влади, який є головним розробником проєкту нормативно-правового акту або готує пропозиції щодо реалізації державної політики у відповідній сфері державного і суспільного життя. Якщо цей документ готує управління (відділ) освіти, то, відповідно, він організовує консультації з громадськістю.

Інформація, пов’язана з організацією та проведенням консультацій з громадськістю, оприлюднюється у спеціально створеній рубриці “Консультації з громадськістю” офіційного вебсайту органу виконавчої влади. Але радимо публікувати ці документи на вебсайтах громади, управління (відділу) освіти та закладу освіти.

Зверніть увагу, що результати проведення консультацій з громадськістю враховуються органом виконавчої влади під час прийняття остаточного рішення або в подальшій його роботі.

Під час проведення консультацій з громадськістю орган виконавчої влади подає громадській раді (якщо така діє у громаді) проєкти відповідних нормативно-правових актів та інформаційно-аналітичні матеріали до них. До участі у проведенні консультацій з громадськістю залучаються в установленому порядку органи місцевого самоврядування.

Також у Порядку, пункти 8-12, визначено, що органи виконавчої влади під час проведення консультацій з громадськістю мають взаємодіяти із засобами масової інформації, надавати їм необхідні інформаційно-аналітичні матеріали.

Матеріал підготовлено у рамках проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який реалізує Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою та у співпраці зі Службою освітнього омбудсмена.