Редакція матеріалу від: 21.07.2021, 19:38

У разі спрямування працівників для підвищення кваліфікації з відривом від роботи за ними зберігається місце роботи (посада) і відбуваються виплати, передбачені законодавством, про це зазначено в статті 122 Кодексу законів про працю.

Інший документ – Постанова Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. №695 – визначає гарантії й компенсації для працівників, яких спрямовують для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій із відривом від виробництва, а саме:

  • збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи на час навчання. За вчителями та іншими працівниками освіти, яких спрямовують на курси й до інститутів удосконалення вчителів, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи;
  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання й назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень, зараз це 60 грн;
  • на час навчання працівників забезпечують гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування витрат, пов’язаних із наймом житла, провадиться в порядку, встановленому законодавством для службових відряджень.

Виплата добових за час перебування в дорозі й за час навчання, стипендії, відшкодування витрат, пов’язаних із наймом житлового приміщення, проводять за місцем основної роботи.