Редакція матеріалу від: 14.06.2022, 08:52

За повідомленням МОН, відповідно до Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році визначено особливості вступної кампанії 2022 року до закладів фахової передвищої освіти.

Для вступу за кошти державного або місцевого бюджету вступники складають індивідуальну усну співбесіду або творчий конкурс, який проводять в один етап, та подають мотиваційний лист. Закладам надано право у своїх правилах прийому визначати вимоги до мотиваційних листів та особливості їхнього написання.

Для вступників, які претендують на навчання тільки за контрактом, достатньо подати необхідні документи та мотиваційний лист, який розглядається приймальною комісією закладу і використовується для складання рейтингового списку вступників. Виставлення балів за такі листи не передбачено.

Індивідуальні усні співбесіди для вступників на основі повної загальної (профільної) середньої освіти проводять за програмами зовнішнього незалежного оцінювання. Форму проведення індивідуальних усних співбесід та творчих конкурсів заклад обирає самостійно. За бажанням вступники замість проходження індивідуальної усної співбесіди можуть подати сертифікати національного мультипредметного тесту або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років.

Середній бал свідоцтва про базову або повну загальну середню освіту в конкурсному балі не використовується.

Важливим елементом вступної кампанії є надання можливості всім вступникам подавати заяви в електронній формі. Цим можуть скористатися і вступники, які перебувають за межами України.