Редакція матеріалу від: 21.04.2023, 09:30

Процедура визнання іноземних документів про освіту (раніше – нострифікація) має на меті забезпечити права громадян, які здобули освіту в інших державах, на продовження освіти та/або професійну діяльність в Україні та здійснюється в індивідуальному порядку.

Для успішного вступу до українських закладів вищої освіти вступникам, які навчалися в закордонних школах, необхідно протягом року отримати підтвердження документів про здобуття освіти за межами країни.

Подати закордонний освітній документ потрібно в ДП «Інформаційно-іміджевий центр», який займається визнанням освіти, здобутої за кордоном.

Для зручності подачі документів і для економії часу рекомендуємо скористатися Персональним кабінетом .

Для здійснення процедури визнання необхідно надати такі документи:

  • заяву на здійснення процедури визнання;
  • оригінал, а також нотаріально завірену копію легалізованого іноземного документа про освіту (документ, що містить штамп «Апостиль» або консульську легалізацію), скріплену з нотаріально завіреним перекладом українською мовою;
  • оригінал, а також нотаріально завірену копію легалізованого додатка до іноземного документа про освіту, скріплену з нотаріально завіреним перекладом українською мовою
  • копії документів про попередню вищу або професійну освіту (за наявності такої освіти);
  • копію документа, що засвідчує особу заявника та/або власника іноземного документа про освіту.

Детальніше дивіться у розділі Перелік документів.

Документи для визнання може подавати їхній власник або інша особа, яка представляє його інтереси з питань визнання на підставі нотаріально оформленої довіреності.

Підготовлений пакет документів для попереднього розгляду необхідно надіслати поштою за адресою: 01135, м. Київ, а/с 147. Звертаємо Вашу увагу на те, що оригінали документів про освіту поштою не надсилаються.

Після аналізу отриманих документів (вони розглядаються протягом 10 робочих днів з моменту їх отримання) спеціалісти нашого Центру зв’язуються із заявником для детальної консультації. На прийомі заявником надаються оригінали іноземних освітніх документів та здійснюється оплата, після чого й розпочинається процедура визнання.

Рішення стосовно визнання можна отримати в робочий час за адресою: вул. В. Чорновола, 25, м. Київ, 01135. Із собою необхідно мати паспорт та корінець із номером справи.
Під час особистого прийому документів заявник має можливість оформити кур’єрську відправку за вказаною ним у заяві адресою.

Інформацію щодо термінів та вартості процедури визнання документів про освіту можна переглянути на сайті ДП «Інформаційно-іміджевий центр», в розділі Вартість і терміни.

Процедура визнання іноземних документів про освіту передбачає наступне:

  1. Перевірку автентичності наданих для визнання іноземних документів про освіту (перевірка факту навчання та видачі документів).
  2. Перевірку наявності свідоцтва про державну акредитацію та ліцензії навчального закладу, що видав документ.
  3. Встановлення еквівалентності кваліфікацій, зазначених в іноземних документах про освіту, освітньо-кваліфікаційному рівню, що відповідає нормам освітньої системи України (здійснюється із залученням експертних комісій за відповідними спеціальностями).

Процедурі визнання не підлягають:

  • документи, видані навчальними закладами, що не мають офіційної реєстрації (акредитації) як суб’єкта надання освітніх послуг в країні, якій вони належать;
  • документи, видані філіями навчальних закладів, якщо такі філії не мають офіційної реєстрації (акредитації) як суб’єкта надання освітніх послуг в країні, на території якої вони провадять освітню діяльність;
  • документи, що не містять інформації про здобуття власником документів певного освітнього або освітньо-кваліфікаційного рівнів, за яким йому надаються академічні або професійні права (продовження освіти або працевлаштування за фахом);
  • документи недержавного зразка країн, міжнародними угодами з якими передбачено визнання тільки документів, що відповідають державному зразку.

Офіційне рішення «Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту» не має терміну дії, на території України воно є безстроковим.

Під час особистого прийому за бажанням заявника надається довідка за місцем вимоги, що підтверджує факт подання іноземних освітніх документів на процедуру визнання.

Також детальну інформацію про визнання документів про здобуття освіти за кордоном можна дізнатись на сайті МОН.