Редакція матеріалу від: 20.05.2022, 12:03

КОЛИ ВИДАЄТЬСЯ ВИПРАВЛЕНИЙ ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ, А КОЛИ ЙОГО ДУБЛІКАТ

Коли для друку замовляється документ про освіту, він може мати один із трьох статусів: первинний документ, дублікат, виправлений документ.

Первинний документ — це документ, який виготовляється і видається вперше.

Дублікат — це документ, який виготовляється повторно через його втрату або пошкодження і знищення всіх або більшості реквізитів, які не дозволяють встановити власника документа. Якщо у первинному документі була помилка у прізвищі, імені, по батькові, дублікат враховує зміни (пункт 1.4 розділу 1 та пункт 5.1 розділу 5 “Порядку замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток” ).

Виправлений документ — документ, що виготовляється повторно через наявність помилок у первинному документі (пункт 1.4 розділу 1 Порядку ).

Якщо коротко: крадіжка, втрата, пошкодження — видається дублікат свідоцтва. Помилка у документі — видається виправлений документ свідоцтва.

 

Виправлений документ – виготовляється повторно через наявність помилок в первинному документі.(п. 1.4 розділу 1 «Порядку замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток», затвердженого наказом МОН від 10.12.2003 № 811)

ВИПУСКНИК, щоб виправити помилку у свідоцтві про освіту, має:

  • зробити копію першої сторінки паспорта;
  • прийти до школи, яка видавала свідоцтво про освіту, з усіма необхідними документами (це — оригінал свідоцтва про освіту та копія паспорта);
  • написати заяву на ім’я керівника закладу освіти та додати до неї всі необхідні документи (пункт 3.17 розділу 3 Порядку );
  • коли заклад освіти повідомить про те, що свідоцтво готове, отримати виправлений документ безпосередньо у школі, розписавшись у книзі видачі.

Заклади освіти, управління та департаменти освіти під час процедури замовлення виправлених документів або дублікатів діють відповідно до “Порядку замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, видачі та обліку їх карток”.

Що робити під час вступної кампанії, якщо у свідоцтві про освіту помилка, а виправити документ ще не встигли

Відповідно до листа МОН №1/11-4837 від 05.07.2021 року щодо вступу з документами про базову середню або повну загальну середню освіту, які містять помилки, якщо вступник не може зареєструвати особистий електронний кабінет через розбіжності в інформації про дату народження або ПІБ у ЄДЕБО та документі про повну загальну середню освіту чи сертифікаті ЗНО, йому потрібно:

  • написати електронний лист державному підприємству “Інфоресурс” на адресу vstup@inforesurs.gov.ua;
  • до листа додати: сканкопії (фото) документа про ПЗСО (з ПІБ, серією, номером, датою видачі), сертифіката (з ПІБ, номером, піном, роком видачі), паспорта (з ПІБ, серією, номером, датою видачі, терміном дії (для ID-паспорта)), скріншоти з помилками;
  • якщо розбіжності у даті народження, у темі листа обов’язково потрібно написати: «Помилка при реєстрації П3.3.1»;
  • якщо розбіжності у ПІБ, у темі листа обов’язково пишите так: «Помилка при реєстрації П3.3.2».

Якщо в документі розбіжності через технічні помилки, для виправлення яких необхідно зробити дублікат документа, МОН дозволяє Державному підприємству «Інфоресурс» здійснювати в ЄДЕБО дії, необхідні, щоб вступники зареєстрували електронні кабінети без заміни документа про повну загальну середню освіту.

У разі виявлення розбіжностей у даних, вказаних у документі про базову середню освіту, допущених внаслідок технічних помилок при оформленні документа, виправлення яких потребує заміни документа (виготовлення дубліката), Міністерство освіти і науки України дозволяє закладам фахової передвищої освіти здійснювати реєстрацію заяв зазначених вступників у ЄДЕБО на підставі свідоцтв про базову загальну середню освіту, які містять помилки.

Для випускників 9 класів, які подають документ про базову загальну середню освіту, треба додати до нього також довідку закладу освіти, яка підтверджує, що під час оформлення документів було допущено помилку. У довідці обов’язково вказуються правильні реквізити.