Головний сайт освітнього омбудсмена

На цьому сайті розміщуються роз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання, які хвилюють учасників освітнього процесу
×
Освіта А-Я

Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, стаття 13.

Призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин, а відшкодування працівнику усіх виплат на час призупинення трудового договору покладається на країну агресора.

Обмеження трудових прав працівників застосовується лише протягом дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». З дня припинення або скасування воєнного стану застосовуватимуться норми законодавства про працю в Україні.

Тобто дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Щоразу, коли роботодавець зупиняє дію трудового договору, - для цього мають бути вагомі причини, які унеможливлюють виконання роботи. Наприклад, знищення закладу освіти, розташування закладу освіти на території бойових дій.

Тому ми уважно ставимося до усіх повідомлень та звернень із закладів освіти, де з працівниками на літній період розривають трудовий договір, аналізуємо, чи вагомі причини для розірвання.