Головний сайт освітнього омбудсмена

На цьому сайті розміщуються роз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання, які хвилюють учасників освітнього процесу
×
Освіта А-Я

Освітня субвенція

Освітня субвенція - це один із видів трансфертів місцевим бюджетам, що надаються з Держбюджету (ст. 97 Бюджетного кодексу України, затвердженого 8.06.2010 № 2456-VI)

Освітня субвенція надходить із державного бюджету місцевим бюджетам на оплату праці з нарахуваннями для педагогічних працівників. Кошти освітньої субвенції отримують заклади загальної середньої освіти, зокрема приватні, та інші заклади, які здійснюють навчання згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсні центри. 

Порядок та умови надання й розрахунку освітньої субвенції затверджені ст. 103-2 Бюджетного кодексу України, затвердженого 8.06.2010 № 2456-VI та постановою КМУ “Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” від 14.01.2015 № 6

Перелік типів закладів освіти, на які спрямовується освітня субвенція, зазначені у п.1 ст. 103-2 Бюджетного кодексу України, затвердженого 8.06.2010 № 2456-VI.

Освітня субвенція щороку розподіляється між відповідними бюджетами на основі встановленої формули (постанова КМУ від 27.12.2017 № 1088 "Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами"). Ця формула розраховується на підставі багатьох параметрів, зокрема: кількість учнів та студентів, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах освіти, розрахункову наповнюваність класів, навчальні плани тощо. Однак фактична кількість ставок педагогічних працівників, фактичний фонд оплати праці педагогічних працівників не враховуються при розподілі освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

За кошти субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше ніж 25 осіб.

Наприкінці грудня минулого року уряд розподілив кошти освітньої субвенції між громадами на 2023 рік та вніс суттєві зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України № 1472 від 30.12.2022), зокрема:

  • запроваджується застосування коефіцієнта 0,9 до обсягів освітньої субвенції минулого року;
  • запроваджується розмір освітньої субвенції для оплати простою педагогічним працівникам;
  • обсяг субвенції визначатиметься без урахування додаткових годин навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття;
  • розрахунок освітньої субвенції від розрахункової наповнюваності класів (РНК), визначеної на 2022 бюджетний рік (фактично РНК за І семестр 2021 року).

Докладно про зміни та основні моменти визначення та розподілу освітньої субвенції 2023 року читайте на нашому сайті https://bit.ly/3QDYcf1, зокрема про:

  • як визначається розмір освітньої субвенції для кожної області та територіальної громади у 2022 та 2023 роках;
  • у якому порядку залишки освітньої субвенції за попередні роки спрямовуватимуться до фонду МОН;
  • яким буде середній (розрахунковий) розмір заробітної плати педагогічних працівників з нарахуваннями на 2023 рік;
  • порядок отримання територіальними громадами коштів субвенції на оплату простою.

Дякуємо Міністерству освіти і науки України за оперативну розробку та оприлюднення листа з роз’ясненнями щодо освітньої субвенції 2023 (лист від 10.01.2023 № 1/385-23).

В категорії відсутні публікації
Loading...