Головний сайт освітнього омбудсмена

На цьому сайті розміщуються роз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання, які хвилюють учасників освітнього процесу
×
Освіта А-Я
Редакція матеріалу від: 31.05.2022, 14:35

Як виставити оцінки та заповнити класний журнал вчителю, який працює з-за кордону?

Наразі це питання залишається невирішеним. Ми звернулися до МОН з цією проблемою та власними пропозиціями.

Ведення класного журналу в електронній формі в 5-11 класах, на жаль, не передбачено, хоча це передбачено у початкових класах (Методичні рекомендації щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів Нової української школи, затверджених наказом МОН від 02.09.2020 № 1096).
Є поодинокі випадки, коли керівництво доручає заповнити журнал іншому вчителю, який присутній на місці, але це порушує Інструкцію про ведення журналів.

Тому пропонуємо внести зміни до Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів, затвердженої наказом МОН від 03.06.2008 № 496, та дозволити вести журнали в електронній формі, дозволити відтермінувати заповнення журналів, поки територія, де знаходиться заклад освіти, та місце проживання педагога, не стануть безпечними та військові адміністрації не дозволять повернутися громадянам на ці території. Також дозволити іншому педагогічному працівнику, з відповідною оплатою цієї праці, перенести записи з електронного журналу до паперового за дорученням керівника закладу та за погодженням вчителя, який покинув своє місцеперебування.

Чи мають право працівники відділу освіти перевіряти у цей час класні журнали?

Відповідно до пункту 2.2 розділу 2 наказу МОН від 03.06.2008 № 496 “Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів ”:

перевірка керівником (заступником керівника) закладу освіти стану ведення журналу здійснюється протягом навчального року не менше 4 разів. У розділі VIII "Зауваження до ведення журналу" керівник закладу освіти, його заступник та особи, уповноважені відповідними органами управління освітою, які мають право здійснювати контроль за діяльністю закладу освіти, записують зауваження до ведення журналу із зазначенням дати перевірки, та у разі необхідності, - термін усунення зауважень.

Учитель ставить підпис та дату про ознайомлення із зауваженнями та, за необхідності, - відмітку про усунення недоліків.

Уповноважені відповідними органами управління освітою, які здійснюють перевірки класних журналів, мають надати підтвердження своїх повноважень та необхідні документи для здійснення такої перевірки.

Контроль за станом ведення класних журналів та їх збереженням як архівних документів покладається на керівника закладу освіти.