Головний сайт освітнього омбудсмена

На цьому сайті розміщуються роз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання, які хвилюють учасників освітнього процесу
×
Освіта А-Я

Редакція матеріалу від: 12.01.2023, 14:35

Як виставити оцінки та заповнити класний журнал вчителю, який працює з-за кордону?

Наказом МОН від 8 серпня 2022 року № 707 було затверджено «Інструкцію з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі», яка дозволяє закладам загальної середньої освіти ведення електронних журналів замість паперових, а також інших документів закладу освіти в електронній формі.

Ведення класного журналу в електронній формі також передбачено у початкових класах (Методичні рекомендації щодо заповнення класного журналу учнів початкових класів Нової української школи, затверджених наказом МОН від 02.09.2020 № 1096).


Чи мають право працівники відділу освіти перевіряти у цей час класні журнали?

Відповідно до пункту 2.2 розділу 2 наказу МОН від 03.06.2008 № 496 “Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів ”:

перевірка керівником (заступником керівника) закладу освіти стану ведення журналу здійснюється протягом навчального року не менше 4 разів. У розділі VIII "Зауваження до ведення журналу" керівник закладу освіти, його заступник та особи, уповноважені відповідними органами управління освітою, які мають право здійснювати контроль за діяльністю закладу освіти, записують зауваження до ведення журналу із зазначенням дати перевірки, та у разі необхідності, - термін усунення зауважень.

Учитель ставить підпис та дату про ознайомлення із зауваженнями та, за необхідності, - відмітку про усунення недоліків.

Уповноважені відповідними органами управління освітою, які здійснюють перевірки класних журналів, мають надати підтвердження своїх повноважень та необхідні документи для здійснення такої перевірки.

Контроль за станом ведення класних журналів та їх збереженням як архівних документів покладається на керівника закладу освіти.