Головний сайт освітнього омбудсмена

На цьому сайті розміщуються роз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання, які хвилюють учасників освітнього процесу
×
Освіта А-Я

Редакція матеріалу від: 15.02.2023, 11:30

Частина педагогічних працівників мала проходити планову чергову атестацію. Зазвичай атестація педагогічних працівників здійснювалася атестаційними комісіями I рівня – до 1 квітня, II рівня – до 10 квітня, III рівня – до 25 квітня (пункт 3.8 розділ 3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників наказу МОН від 06.10.2010 № 930).

Через війну більшість закладів освіти частину березня перебували на канікулах, а у встановлені терміни атестації працювали дистанційно й відповідні атестаційні процедури не були проведені. Заклади освіти та органи управління освітою в зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях не працювали, у багатьох випадках – втрачені або недоступні необхідні документи. Водночас частина працівників, які мали атестуватися, перебувають за кордоном.

Наголошуємо керівникам, головам атестаційних комісій та педагогічним працівникам – оскільки воєнний стан було продовжено та залишається значною загроза життю і здоров’ю педагогічних працівників, МОН рекомендувало виключно у 2022 році, перенести атестацію педагогічних працівників на один рік відповідно до поточної ситуації в конкретному регіоні, якщо її неможливо провести у заплановані терміни.

Відповідний Лист МОН від № 1-3454-22 від 15 березня 2022 року “Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році” був розісланий Керівникам органів управління у сфері освіти обласних та Київської міської державних адміністрацій, головам атестаційних комісій.

Відповідно до пункту 3.20 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, атестація педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації, може бути перенесена на один рік у випадку тривалої тимчасової непрацездатності або при переході працівника у рік проведення чергової атестації на роботу до іншого навчального закладу та з інших поважних причин. За такими працівниками до наступної чергової атестації зберігаються встановлені попередньою атестацією кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання.адміністрацій, головам атестаційних комісій.

Звертаємо увагу керівників закладів освіти, атестаційних комісій та педагогічних працівників, що затверджено нове “Положення про атестацію педагогічних працівників” (наказ МОН від 09 вересня 2022 р. № 805, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 року).

Вказаний наказ МОН №805 та, відповідно, нове Положення про атестацію педагогічних працівників стануть чинними з 1 вересня 2023 року. Але важливий пункт про зарахування атестації у разі успішного проходження сертифікації діє вже зараз. Детальне роз'яснення читайте тут.